مسافران خارجی بیمه می‌شوند

رییس کل بیمه مرکزی از ارایه بیمه نامه به مسافران خارجی و ایرانیانی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند و انعقاد قرارداد با تعدادی از کشورها برای همکاری در این زمینه خبرداد.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از مهر،محمد کریمی در مورد بیمه مسافران خارجی گفت: گرچه پیش از این مقررات مربوط به بیمه مسافران ایرانی که به خارج از کشور مسافرت می کنند و یا مسافران خارجی که به ایران می آیند، وجود داشته است، اما اخیرا به شرکت های بیمه داخلی تاکید کرده ایم که مجاز به ارایه این نوع بیمه نامه هستند.

رییس شورای عالی صنعت بیمه کشورمان با بیان این که هم اکنون شرکت های بیمه داخلی نسبت به صدور بیمه نامه مسافران خارجی اقدام می کنند، تصریح کرد: تمام شرکت های بیمه داخلی مجاز به صدور این بیمه نامه برای مسافرانی که قصد مسافرت به خارج از کشور را دارند، هستند.

وی با اشاره به کنوانسیون کارت سبز و سفید و قرارداد تعدادی از کشورهای جهان برای ارایه سرویس های لازم به مسافران خارجی و مسافرانی که به خارج از کشورشان سفر می کنند، عنوان کرد: ایران توانسته است بر اساس این قرارداد تعاملات مناسبی برای این بیمه نامه برقرار کند.

رییس کل بیمه مرکزی با بیان این که این بیمه نامه اختیاری است، افزود: تمام مسافران و بار همراه آن ها چه مسافرانی که قصد خروج از کشور دارند و و چه مسافران خارجی در صورت تمایل می تواننند از این بیمه نامه استفاده کنند.

کریمی با اشاره به این که بیمه نامه مذکور در برخی از کشورها اجباری است، اظهارداشت: بیمه مرکزی ایران قصد دارد که به صورت جدی تر از طریق اطلاع رسانی وارد این موضوع شود تا هموطنان بتوانند بیشتر از این تسهیلات استفاده کنند.

وی از رایزنی با وزارت امور خارجه برای ورود بیشتر به بحث بیمه مسافری خبرداد.

وی گفت: همزمان با صدور بیمه نامه برای مسافران ایرانی خارج از کشور، بیمه نامه ای از سوی شرکت های طرف قرارداد خارج از کشور صادر می شود که اطلاعات مربوطه در اختیار مسافران قرار می گیرد، اما با توجه به تحریم ها اسامی آن ها را رسانه ای و اعلام نمی کنیم.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

8  +  2  =