بیمه مرکزی: فعالیت دو شرکت بیمه ای غیر قانونی است

مدیر نظارت بر دفاتر خدمات بیمه‌ای بیمه مرکزی با غیر قانونی خواندن فعالیت بیمه‌ای دو شرکت “مهرگان تاکسی الوند” و “امداد خودرو آفتاب شهر” گفت: مردم برای خرید بیمه‌نامه به طور مستقیم به دفاتر مجاز بیمه‌ای مراجعه کنند.

به گزارش ریسک نیوز،به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، مسعود هاشمی طباطبایی با بیان اینکه فعالیت شرکت‌های "مهرگان تاکسی الوند" و "امداد خودرو آفتاب شهر" در زمینه بیمه غیرقانونی است، افزود: بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با تخلفات این‌چنینی به شدت برخورد می کند.

وی تاکید کرد: بر اساس ماده 66 قانون تاسیس بیمه مرکزی، غیر از موسسات بیمه ، نمایندگان و دلالان رسمی بیمه، هیچ شخص حقیقی یا حقوقی حق فروش بیمه‌نامه را ندارد.
وی افزود: مردم می توانند با مراجعه به نمایندگی‌های رسمی شرکت‌های معتبر، بیمه‌نامه‌های مورد نظر خود را در کمال امنیت و آرامش خاطر خریداری کنند تا نسبت به اصالت بیمه‌نامه و نوع و سقف پوشش بیمه‌ای خود مطمئن شوند.
طباطبایی خاطرنشان کرد: مبلغ پرداختی باید با آنچه که در بیمه‌نامه به ثبت رسیده ، همخوانی داشته باشد وگرنه قطعا تخلفی صورت گرفته است.
مدیر نظارت بر دفاتر خدمات بیمه‌ای از شهروندان درخواست کرد به واسطه‌هایی که در قالب فروشندگان بیمه‌نامه فعالیت دارند، اعتماد نکنند و به طور مستقیم به دفاتر مجاز بیمه ای که تابلوی مشخص و مهر معتبر دارند، مراجعه کنند.
وی در خصوص فعالیت شرکت‌های مهرگان تاکسی الوند و امداد خودرو آفتاب شهر تصریح کرد: هیچ‌گونه سابقه‌ای از اخذ پروانه نمایندگی یا دلالی توسط این شرکت‌ها در بیمه مرکزی موجود نیست، بنابراین فعالیت‌های بیمه‌ای شرکت‌های یادشده غیرقانونی است و ما با این تخلف به طور جدی برخورد می‌کنیم.
این گزارش می‌افزاید: در تبصره ماده 66 قانون تاسیس بیمه مرکزی تصریح شده که با متخلفانی که در امور بیمه‌ای دخالت کنند طبق ماده 238 قانون مجازات عمومی برخورد خواهد شد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

20  +    =  27