چالش بیمه سلامت در میان دو وزارتخانه

رییس کل سازمان نظام پزشکی ادغام صندوق‌های بیمه‌گر درمان را سبب تقویت بیمه‌ها خواند و تاکید کرد که سازمان بیمه سلامت باید تحت حمایت کامل دولت باشد.

به گزارش ریسک نیوز، دکتر سید شهاب‌الدین صدر ، با اشاره به تایید اساسنامه سازمان بیمه سلامت از سوی شورای نگهبان، به ایسنل گفت: بر اساس قانون برنامه پنج ساله باید تمام صندوق‌های بیمه و بخش‌های درمان بیمه‌ها تحت یک صندوق واحد و در سازمان بیمه سلامت ادغام شوند.وی گفت: تنها ملاحظه‌ای که در قانون در مورد ادغام صندوق‌های بیمه درمان صورت گرفته، مربوط به سازمان بیمه نیروهای مسلح است که این صندوق بیمه‌ای نیز با اجازه مقام معظم رهبری می‌تواند ادغام شود.

به گفته صدر، بر اساس مصوبه دولت، دبیرخانه سازمان بیمه سلامت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دارد و جایگاه ساختاری دبیرخانه این سازمان اکنون چالشی میان وزارت بهداشت و وزارت رفاه است.رییس کل سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: آنچه که مسلم است آن است که یک کاسه کردن بیمه‌ها، ساز و کارها و آیین نامه‌های آن به صلاح بیمه‌هاست و سبب می‌شود که این هم پوشانی‌های فعلی برطرف شده، اعتبارات یک جا باشد و سیاستگذاری یک جا صورت گیرد. در مجموع ادغام صندوق‌های بیمه‌گر درمان سبب تقویت بیمه‌ها می‌شود.صدر درباره چگونگی ساز و کار شورای عالی بیمه سلامت، گفت: وزارت بهداشت تاکید دارد که دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت مانند گذشته در این وزارتخانه باشد و وزارت رفاه نیز نظر دیگری دارد. ما معتقدیم که سازمان بیمه سلامت و شورای عالی بیمه سلامت باید با حمایت کامل دولت تشکیل شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  −  7  =  2