کارگزاران از طریق شعب بانک ها معامله کنند

با پذیرش دو کارگزار کالایی در بورس اوراق بهادار تهران به نام های مبین سرمایه و کالای خاورمیانه تعداد کارگزاران از ۸۸ به ۹۰ کارگزاری رسید.

به گزارش ریسک نیوز، شهرام دانشور، مدیر امور اعضاء شرکت بورس گفت: این دو کارگزار در ابتدا مجوز فعالیت در فرابورس را دریافت کرده بودند و پس از سپری شدن زمان 6 ماهه ، توانستند مجوز فعالیت در بورس تهران را هم کسب کنند.

مدیر امور اعضاء شرکت بورس تهران با بیان اینکه تا قبل از این کارگزاران بانک ها می توانستند از طریق شعب بانک ها سفارش بگیرند و این سفارش ها را در سایر ایستگاه های خود اجرا کنند، گفت: پس از اجرایی شدن طرح جدید،کارگزاران می توانند از طریق شعب بانک ها به طور مستقیم معاملات خود را انجام دهند. این طرح در مرحله نهایی قرار دارد و ضوابط آن در حال تدوین است. به زودی مردم می توانند از طریق شعب بانک ها به بازار سرمایه دسترسی داشته باشند.


وی ادامه داد: اکنون کارگزاران با بانک ها در حال مذاکره هستند تا بخشی از فضای شعب بانک ها را برای عملیات معاملاتی در اختیار بگیرند.
دانشور با اشاره به اینکه تقاضای معامله سهام در شعب بانک ها فقط مختص به کارگزاران بانکی نیست، افزود: سایر کارگزاران هم برای معامله از طریق شعب بانک ها درخواست داده اند.


وی در پاسخ به این سوال که آیا سهامدارانی که از عملکرد کارگزاران شکایت دارند باید به شما مراجعه کنند یا سازمان گفت: شکایت به کمیته سازش در کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار مربوط می شود.
شاکیان کارگزاران می توانند از طریق سایت سازمان بورس و کانون کارگزاران نسبت به ارسال شکایت خود به صورت اینترنتی اقدام کنند یا با مراجعه حضوری به کانون کارگزاران شکایت خود را در کمیته سازش مطرح کنند.


مدیر امور اعضاء بورس تهران  تاکید کرد: همکاران ما در بورس های منطقه ایی نیز برای افرادی که از شرکت های کارگزاری شکایت داشته و دسترسی به اینترنت ندارند امکانات لازم برای دسترسی ایجاد می کنند تا افراد بتوانند شکایت خود را به صورت مکانیزه به کمیته سازش ارسال کنند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

4  ×    =  24