۲ هزار بیمار تالاسمی از دریافت داروی آهن زدا محرومند

رئیس انجمن تالاسمی ایران با انتقاد از بیمه ها که تمامی بیماران تالاسمی را تحت پوشش دارویی قرار نمی دهند، اظهار داشت: دو هزار بیمار دچار اختلالات هموگلوبین از دریافت داروی آهن زدا محرومند.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از مهر دکتر مجید آراسته اظهارداشت: متاسفانه در حال حاضر بیمه ها فقط بیماران تالاسمی ماژور را تحت پوشش داروی آهن زدا قرار می دهند. در حالی که تمامی بیمارنای که اختلال هموگلوبین دارند، می تواند نیاز به دارو داشته باشد.

وی با انتقاد از اینکه بیمه ها فقط بیماران تالاسمی نوع شدید را تحت پوشش دارند، افزود: این وضعیت به خصوص در جنوب و شرق کشور به شدت دیده می شود. به طوریکه بیمارانی در این مناطق هستند که نیاز به داروی آهن زدا دارند.

آراسته با اشاره به بیمارانی که دچار اختلالات هموگلوبین هستند، گفت: آمار بیماران تالاسمی در کشور بیش از 20 هزار نفر است که نزدیک به 18 هزار نفر آنان را بیماران تالاسمی ماژور تشکیل می دهد و 2 هزار نفر دیگر افرادی هستند که آنها هم نیاز به داروهای آهن زدا دارند اما تحت پوشش بیمه ها نیستند.

رئیس انجمن تالاسمی ایران از افزایش آمار بیماران تالاسمی در کشور خبر داد و افزود: متاسفانه بیمه ها آمار دقیقی از تعداد بیماران ندارند و همین مسئله باعث شده در توزیع دارو دچار مشکل شویم. 

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  ×  5  =  45