آیا طلا گران می شود؟

در آخرین هفته منتهی به یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری شاهد نوسان قیمت سکه طلا هستیم.این وضعیت در مورد نرخ طلا در بازار جهانی کاهش کم سرعت را تجربه کرده است، قیمت هر اونس طلا روز شنبه هفته گذشته را با ۱۳۹۲ دلار آغاز کرد و روز پنج شنبه به ۱۳۸۷ دلار رسید البته در مقابل قیمت سکه بهار آزادی درایران روند دیگر را طی کرده است، قیمت هر سکه بهار آزادی در ابتدای هفته یک میلیون ۳۰۶ هزار تومان بودکه تا روز دوشنبه به یک میلیون و ۲۶۵ هزار تومان کاهش یافت ولی در روزهای پایانی هفته دوباره افزایش قیمت سکه را شاهد بودیم به طوریکه در روز پنج شنبه قیمت هر سکه بهار آزادی به یک میلیون ۳۰۶ هزار تومان رسید و بازار تعطیل شد، نوسان قیمت طلا در بازار ایران تحت تاثیر قیمت دلار بود.

به گزارش ریسک نیوز، به نقل از خبرانلاین در آخرین هفته منتهی به یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری قیمت نفت خام ایران تغییر نکرد.

در هفته پایانی رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری یازدهم بازار نفت ایران هفته ای کم نوسان را پشت سر گذاشت، متوسط قیمت نفت سبک ایران در روز چهارشنبه معادل 101.17 دلار بود و قیمت هر بشکه نفت خام سنگین نیز براساس گزارش دفتر امور بین المللی شرکت ملی نفت معادل 99.56 دلار بوده است. قابل ذکر است متوسط قیمت در ماه قبل (اردیبهشت ماه) برای هر بشکه نفت سبک معادل 101.46 دلار و برای نفت سنگین 100.1 دلار گزارش شده است که نشان از ثبات نسبی قیمت نفت در بازار است.

قابل ذکر است که این ثبات تابعی از ثبات قیمت نفت در بازار جهانی بوده است، در هفته گذشته(18 تا 23 خردادماه) متوسط قیمت نفت برنت با یک فرود و فراز بین 102 تا 107 دلار در نوسان بوده است و قیمت نفت وست تگزاس نیز همین وضعیت را داشته و قیمت هر بشکه آن بین 94 تا 97 دلار نوسان کرده است.

این وضعیت در مورد نرخ طلا در بازار جهانی نیز ثبات را کاهش کم سرعت را تجربه کرده است، قیمت هر اونس طلا روز شنبه هفته گذشته را با 1392 دلار آغاز کرد و روز پنج شنبه به 1387 دلار رسید البته در مقابل قیمت سکه بهار آزادی درایران روند دیگر را طی کرده است، قیمت هر سکه بهار آزادی در ابتدای هفته یک میلیون 306 هزار تومان بودکه تا روز دوشنبه به یک میلیون و 265 هزار تومان کاهش یافت ولی در روزهای پایانی هفته دوباره افزایش قیمت سکه را شاهد بودیم به طوریکه در روز پنج شنبه قیمت هر سکه بهار آزادی به یک میلیون 306 هزار تومان رسید و بازار تعطیل شد، نوسان قیمت طلا در بازار ایران تحت تاثیر قیمت دلار بود.

قیمت سکه بهار آزادی یک هفته قبل از برگزاری یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری

قیمت دلار دربازار آزاد طی هفته گذشته (18 تا 23 خردادماه) در روزهای ابتدایی هفته از 3660 تومان تا 3580 تومان افت کرد ولی در سه روز پایانی هفته دوباره افزایش پیدا کرده وبه 3640 تومان رسید. با توجه به این روند به نظر می رسد در حالی که بازار جهانی تحت تاثیر عاملی به عنوان انتخابات ایران قرار نگرفته است، بازارهای ایران مترصد مشخص شدن نتایج انتخابات است و به طور حتم نامی که از صندوق خارج می شود می تواند بر قیمت طلا و ارز روز شنبه 25 خردادماه موثر باشد.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

7  +    =  11