چامسکی: داعش نام اسلام را خراب می‌کند

نوآم چامسکی اندیشمند آمریکایی و استاد دانشگاه MIT آمریکا معقتد است همه علما و متفکران اسلامی باید فوراً اقدامات گروه داعش را محکوم کنند و در مورد روح واقعی اسلام به مردم آگاهی بخشی داشته باشند.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از مهر، گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش طی هفته های اخیر دامنه تحرکات و اقدامات جنایتکارانه خود را از سوریه متوجه عراق نیز کرده است.

این گروه تروریستی چنین القا می کند که تفسیر و قرائتی از اسلام است. به رغم اعلام برائت علمای اهل سنت و شیعه از این اقدامات، اما برخی از جهل بعضی سوء استفاده کرده و بر این تفسیر باطل تأکید می کنند.

پروفسور نوآم چامسکی اندیشمند معاصر و بنیانگذار زبانشناسی مدرن در پاسخ به این پرسش که نقش علمای اسلام و اندیشمندان و متفکران در خصوص آگاهی بخشی نسبت به تفکرات گروه تروریستی داعش چیست گفت: مهمترین وظیفه اندیشمندان و متفکران به طور عام و علمای اسلام به طور خاص این است که در این خصوص افکار عمومی را آگاهی ببخشند.

وی در ادامه تصریح کرد: وظیفه این متفکران و علما این است که مردم را نسبت به اسلام آگاه سازند و آموزه های حقیقی اسلام را به آنها بیان دارند.

چامسکی یادآور شد: وظیفه مهم دیگر علمای اسلام این است که چنین اقداماتی را فوراً و بلادرنگ محکوم کنند.

این متفکر معاصر در ادامه افزود: آنها باید اقدامات گروههایی چون داعش را که نام اسلام را خراب می کنند محکوم کنند.

بنیانگذار زبانشناسی مدرن در پایان تصریح کرد: این گروهها دارند نام اسلام را به منظور رسیدن به اهداف جنایتکارانه خود خراب می کنند و از اسلام به عنوان پوششی برای اقدامات سبعانه خود بهره می برند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

6  +  4  =