درخواست جمهوریخواهان از هیلاری کلینتون

جان بوئنر نماینده بلندپایه جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از هیلاری کلینتون خواست ایمیل شخصی خود را واگذار کند.

به گزارش ریسک نیوز،از ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان بوئنر نماینده بلندپایه جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا از هیلاری کلینتون نامزد احتمالی ریاست جمهوری آمریکا در انتخابات سال 2016 خواست که ایمیل شخصی خود را به یک شخص ثالث بی‌طرف تحویل دهد.

در پی انتشار گزارشهایی مبنی بر استفاده هیلاری کلینتون از ایمیل شخصی در دوران چهار ساله حضورش در وزارت امور خارجه آمریکا، وی با انتقادات زیادی مواجه شده است.

وزیر خارجه سابق آمریکا هفته قبل در تلاش برای فرونشاندن این جنجال گفت: وی از قانون تبعیت می‌کند و تمام مکاتبات ایمیلی رسمی خود شامل 30 هزار ایمیل را به وزارت خارجه تحویل داد.

اعتراف وی به اینکه ایمیل‌هایش در یک سرور خصوصی متعلق خانواده‌اش نگهداری می‌شود و پاک کردن 30 هزار ایمیل دیگر که بنا به تصور ‌وی شخصی بوده و به کار ارتباطی نداشته، انتقادات زیادی را در پی داشته و این تردید را ایجاد کرده که وی چیزی را از دید عموم مخفی کرده است.

بوئنر با اشاره به تحقیقات درباره حملات سال 2012 در لیبی که در آن چهار آمریکایی کشته شدند گفت: مردم آمریکا سزوار هستند تمام واقعیات را درباره بنغازی بدانند.

وی افزود: به همین دلیل بسیار مهم است که کلینتون سرور ایمیل شخصی خود را به یک شخص ثالث بی طرف تحویل دهد.

جمهوریخواهان، دولت باراک اوباما و به ویژه وزارت خارجه این کشور را به ناتوانی در تامین امنیت پرسنل آمریکا در لیبی متهم کرده اند.

دموکرات‌ها می‌گویند، در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 جمهوریخواهان با هدف بهره برداری سیاسی درباره حادثه بنغازی صحبت می‌کنند.

بوئنر تاکید کرد کمیته‌های کنگره صرفا برای رسیدن به حقیقت درباره حادثه بنغازی تلاش می‌کنند و جمهوریخواهان قصد ضربه زدن به کلینتون را ندارند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

5  ×  3  =