مرغ در صدر ایستاد

در هفته گذشته گوشت مرغ بیشترین افزایش قیمت در بین کالاهای خوراکی را به خود اختصاص داد، این در حالی است که میوه‌های تازه بیشترین کاهش را داشت.

به گزارش ریسک نیوز به نقل از ایسنا، گزارش بانک مرکزی از تغییرات قیمت کالاهای خرده فروشی خوراکی در هفته منتهی به 23 مرداد ماه سال جاری نشان می‌دهد که لبنیات، برنج، قند و شکر، چای و روغن نباتی تغییر قیمتی در مقایسه با هفته ماقبل نداشته‌اند اما قیمت گوشت مرغ، گوشت قرمز، سبزی‌های تازه، حبوبات و تخم‌مرغ افزایش یافته و میوه‌های تازه تنها گروه کالایی بودند که ارزان شدند.

 

این درحالی است که در هفته گذشته در گروه لبنیات قیمت پنیر غیرپاستوریزه حدود چهار دهم درصد افزایش یافته اما سایر اقلام این گروه تغییر قیمتی نداشته‌اند. تخم‌مرغ نیز 2.6 درصد گران شد و شانه‌ای 7000 تا 9500 تومان فروش رفت.

 

همچنین قیمت تمام اقلام در گروه برنج ثابت مانده ولی در گروه حبوبات قیمت لوبیا سفید نیم درصد و لوبیا قرمز هفت دهم درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین دو دهم تا 2.9 درصد افزایش یافت.

گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد که در هفته گذشته در بین اقلام خوراکی میوه‌های تازه تنها گروهی بوده است که با کاهش قیمت همراه شد. بر این اساس 6.2 درصد نسبت به هفته ماقبل و 20.2 در مقایسه با هفته مشابه سال قبل کاهش قیمت دارد اما سبزی‌ها 2.2 درصد گران شدند.

 

گوشت قرمز بیشترین افزایش قیمت را در بین اقلام خوراکی در هفته منتهی به 23 مرداد ماه نسبت به هفته ماقبل داشته است به گونه‌ای که 7.4 درصد گران شد و کیلویی حدود 6400 تومان در سطح شهر به فروش رفت.این در حالی است که گوشت قرمز فقط 0.1 گران شده و هر کیلو 34000 تومان فروش رفته است.

 

بنابراین گزارش قند، شکر، چای خارجی و انواع روغن نباتی در هفته گذشته تغییر قیمتی نداشت و ثابت ماند.

اولین نفر امتیاز دهید

دیدگاه شما چیست؟