فرصت ۴۵ روزه مجلس به دولت برای ارائه لوایح دوقلوی بانکی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت ۴۵ روز مهلت دارد لوایح دوقلوی بانکی را به مجلس ارائه کند در غیر این صورت طرح اصلاح نظام بانکی داری در دستور کار قرار می گیرد.

به گزارش ریسک نیوز محمدرضا پور ابرهیمی در گفتگو با مهر اظهار داشت: ۴۵ روز به دولت فرصت دادیم تا لایحه دوقلوی نظام بانکی شامل لایحه اصلاح قانون بانک مرکزی و لایحه اصلاح قانون نظام بانکداری را به مجلس ارائه دهند.

نماینده مردم کرمان در مجلس ادامه داد: کلیات طرح نمایندگان در خصوص نظام بانکداری اسلامی در کمیسیون اقتصاد تصویب شده است.

وی افزود: در صورتی که لوایح دوقلوتا ۴۵ روز آینده به مجلس ارائه شد، لایحه را پایه قرار داده و طرح را در آن ادغام می‌کنیم. البته مدت‌هاست که بانک مرکزی وعده داده این لایحه به مجلس ارائه شود که تاکنون وعده‌اش عملی نشده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: اگر لایحه دولت در موعد مقرر به مجلس ارائه نشود، طرح اصلاح نظام بانکداری در دستور کار صحن قرار می‌گیرد. البته ما پیش‌نویس لایحه دولت را در اختیار داریم و در اختیار اعضای کمیسیون هم قرار گرفته تا بر اساس آن تصمیم‌گیری شود.

پور ابرهیمی تاکید کرد: به فضل الهی کاری که سه دهه زمین مانده است، تا پایان سال در کمیسیون اقتصادی به نتیجه خواهیم رساند. این طرح برای رفع دغدغه مردم و مراجع دینی به تصویب خواهد رسید تا تحول ساختاری در نظام بانکی ایجاد شود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  −  2  =  5