قیمت گوشت هفته آینده ارزان می‌شود

ملکی با اشاره به کاهش تقاضا برای خرید دام زنده نسبت به هفته گذشته گفت: قیمت هر کیلو گوشت در هفته آینده یک هزار تومان ارزان خواهد شد.

به گزارش ریسک نیوز علی اصغرملکی در گفت‎وگو با میزان در خصوص قیمت گوشت گوسفندی گفت: قیمت گوشت گوسفندی با توجه به ایام محرم در هفته گذشته با افزایش روبرو بوده و به علت افزایش تقاضا برای خرید دام زنده شاهد افزایش قیمت 1000 تومانی آن بوده‌ایم که تا 15 هزار تومان به فروش می‌رسید.

وی در ادامه افزود: قیمت دام زنده به علت کاهش تقاضا از 15 هزار تومان به 14 تا 14 هزار و 500 تومان رسیده که این امر موجب می‌شود تا قیمت گوشت قرمز در هفته آینده یک هزار تومان ارزان شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تصریح کرد: قیمت هر کیلو شقه گوسفندی در هفته گذشته بین 37 تا 38 هزار تومان بوده است که با وجود کاهش تقاضا نسبت به هفته گذشته برای این محصول و ارزان شدن دام زنده پیش‌بینی می‌شود قیمت گوشت گوسفندی از هفته آینده یک هزار تومانی کاهش یابد.

ملکی با اشاره به ادامه واردت گوشت از کشورهای آسیای میانه گفت: واردات گوشت از کشورهای آسیای میانه همچنان ادامه دارد و این امر نیز یکی از علت‌های کاهش قیمت گوشت و دام داخلی به حساب می‌آید و قیمت هر کیلو گوشت وارداتی برای واحدهای صنفی 25 تا 26 هزار تومان و برای خریداران جزئی کیلویی 28 هزار و 600 تومان خواهد بود.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

47  +    =  52