سرمایه های سرمایه گذاران خارجی در ایران بیمه می شود

رئیس کل بیمه مرکزی ایران :

رییس شورای عالی بیمه مرکزی ایران گفت: سرمایه و ارزهای سرمایه گذاران خارجی تا سقف ۲۵ درصد در داخل کشور ازسوی بیمه های داخلی بیمه می شود.

به گزارش ریسک نیوز، سیدمحمد کریمی به گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: این امکان بیمه گزاری از سوی شرکت های بیمه ای ایرانی یکی از کم نظیرترین خدمات بیمه ای برای سرمایه گذاران خارجی در داخل کشور است تا با آرامش بیشتری سرمایه خود را وارد ایران کنند.

وی افزود: در این روش بیمه ای، جبران خسارت سرمایه گذاران خارجی تا سقف 25 درصد کل سرمایه ارزی آنها در ایران بر اساس نرخ ابلاغی ارز از سوی بانک مرکزی ضمانت می شود که یکی از کم نظیرترین نوع بیمه نامه ها در دنیاست.

کریمی اظهار داشت: در خصوص بیمه های زندگی نیز تلاش در فرهنگ سازی داریم و در این امر رسانه ها قدرتمندترین ابزار برای ترویج بیمه های زندگی در سطح جوامع هستند. وی خاطر نشان کرد: مردم کشور باید با انواع بیمه های زندگی که برای آنها صادر می شود آشنا شوند تا آینده و رفاه خوبی برای خود و فرزندانشان رقم بخورد. وی گفت: تنها هشت درصد مردم ایران از بیمه های زندگی استفاده می کنند که شامل بیمه عمر نیز می شود ولی این رقم در اروپا و ژاپن رقم 80 درصدی را شامل می شود.

رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جالب اینکه در کشور محرومی مانند تایلند که درآمد بیمه ای آن در سال 16 میلیارد دلار است تنها 11 میلیارد دلار به بخش فروش بیمه های زندگی اختصاص دارد.

وی تحریم بیمه ای کشور توسط غرب را نقض آشکار حقوق بشر و تهدید صلح و آرامش و امنیت مردم کشورها دانست. کریمی گفت: صنعت بیمه مترادف با اطمینان بخشی و آرامش دهی برای جامعه است تا چتر امنیت بر سر مردم گسترده باشد و تحریم این صنعت با این تاثیرگذاری انسانی نادیده گرفتن تمام اصول اخلاقی است.

وی اظهار داشت: با شروع ناجوانمردانه تحریم های بیمه ای ضد کشورمان در نتیجه هم افزایی و همکاری های شرکت های داخلی بیمه ای تهدید تبدیل به یک فرصت شد.

وی افزود: این امر باعث شد تا 488 میلیون دلار هزینه بیمه نفت کش های ایرانی از کشور خارج نشده و در سیستم مالی ایران به کار گرفته شود. رییس کل بیمه مرکزی ایران خاطر نشان کرد: با این اتفاق در نتیجه اتکا به اعتماد به نفس بیمه های داخلی ریسک های بزرگ ارزیابی بیمه در زمینه پالایشگاه، پتروشیمی، کشتیرانی، هواپیماها و دیگر موارد بالا رفت و کارشناسان بیمه داخلی، کمبودها را پر کردند.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

31  +    =  32