تاخیر در پوشش بیمه‌ای داروهای ام‌اس

نایب‌رئیس انجمن ام‌اس ایران گفت: وزارت بهداشت از مدتی پیش پوشش بیمه‌ای سه داروی جدید و گرانقیمت بیماران ام‌اس را از بیمه‌ها خواسته است، اما سازمان‌های بیمه‌گر هنوز این داروها را زیر پوشش نبرده‌اند و این مساله فشار زیادی را به بیماران نیازمند به این داروها وارد می‌کند.

به گزارش ریسک نیوز، محمدعلی صحرائیان به فارس افزود: با توجه به رشد بیماری ام‌اس در کشور و شرایط خاصی که اکنون برای واردات دارو مواجهیم گاهی دچار مشکلاتی در توزیع دارو هستیم، ولی کمبودها تاکنون مقطعی بوده و دارو تهیه شده است.

وی درباره مشکلات پیش‌روی بیماران ام‌اس اظهار کرد: مشکلات دیگر مربوط به داروهای جدید بیماری ام‌اس وجود دارد، چون در چند سال اخیر داروهای جدیدی وارد چرخه دارویی دنیا شده‌ که متاسفانه وارد چرخه دارویی کشور ما نشده است که مهم‌ترین دلیل آن قیمت داروهاست.
صحرائیان ادامه داد:‌ در فهرستی که اوایل امسال با تلاش‌های وزیر بهداشت برای بیمه‌ها تهیه و فرستاده شد و به‌عنوان داروهای زیر پوشش بیمه به تصویب رسید، سه داروی مربوط به بیماران ام‌اس در این فهرست قرار داشت که ناتالمی زوماب (با قیمت حدود 3000 دلار)، فینگولیمود (اولین داروی خوراکی مورد استفاده در ام‌اس) و گیلاتری‌مد استات توسط شرکت‌های داخلی تولید شده، ولی باز قیمت بالایی دارد که هنوز پوشش بیمه‌ای برای آن اجرایی نشده است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

8  +  1  =