توضیح روحانی درباره حضور برادرش در وین

صفحه توئیتر دکتر حسن روحانی رییس جمهوری امروز (دوشنبه) درباره حضور «حسین فریدون» دستیار ویژه رییس جمهوری توضیحی ارائه کرد.

به گزارش ریسک نیوز از ایرنا، در این صفحه توئیتر آمده است: «برادر روحانی به وین سفر کرد تا گزارش مبسوطی درباره مذاکرات ایران در وین به رییس جمهوری ارائه دهد.»

در پی حضور حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری در ششمین دور مذاکرات جامع وین 6، برخی رسانه ها به گمانه زنی های بی اساسی پرداختند که یک عضو هیات مذاکره کننده هسته ای در این باره توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: به دلیل تراکم دیدارهای وزیر امور خارجه، «حسین فریدون» گزارش تفضیلی از آنچه در دور اخیر مذاکرات انجام می شود را به اطلاع رییس جمهوری می رساند.

وی افزود: با توجه به تراکم دیدارها و فشردگی جلسات سیاسی و فنی هیات ایرانی با اعضای مختلف گروه 1+5، امکان عزیمت و حضور «محمد جواد ظریف» در تهران برای ارایه گزارش به رییس جمهوری وجود نداشت.

وی یادآور شد: بر این اساس و بنا به درخواست وزیر امور خارجه، آقای فریدون برای حضور در این دور از مذاکرات به وین سفر کرد تا گزارش تفضیلی از آنچه که در دور اخیر مذاکرات روی داده است را به اطلاع حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» برساند.

این عضو تیم مذاکره کننده هسته ای، طولانی بودن این دور از مذاکرات در وین را امری بدیهی دانست و رسانه ها را از هرگونه گمانه زنی بی اساس بر حذر داشت.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

  −  2  =  5