افزایش شاخص کل بورس امروز ۱۴۰۱/۱۱/۱۸

بورس اوراق بهادار تهران بعد از دو روز کاهش شاخص امروز روند رو به رشد به خود گرفته و شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 18 هزار و 656 واحد به رقم یک میلیون و 556 هزار و 515 واحد رسید.

به گزارش خبرگزاری ریسک نیوز، همچنین شاخص کل هموزن با افزایش 8210 واحد به رقم 484 هزار و 460 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 725 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 9.5 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 426 هزار فقره معامله و به ارزش 5408 میلیارد تومان دادوستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 1.2 درصد رشد کردند، و این دو شاخص با معیار هموزن از افزایش 1.7 درصدی برخوردار شدند.

شاخص آزاد شناور 1.4 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 1.7 درصد افزایش یافت. شاخص بازار دوم بورس 61 صدم درصد رشد کرد.

امروز نمادهای ملی مس، فولاد مبارکه، بانک ملت، شستا، فولاد خوزستان، گل‌گهر و پالایش نفت تهران به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل با 291 واحد افزایش به رقم 20 هزار و 211 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به یک میلیون و 106 هزار میلیارد تومان رسید، ارزش بازار پایه فرابورس 390 هزار میلیارد تومان شد، معامله‌گران امروز بیش از 5.9 میلیارد سهام،‌ حق تقدم و اوراق مالی در قالب 240 هزار معامله و به ارزش 6276 میلیارد تومان دادوستد کردند. با این حساب، مجموع ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از 11.7 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای آریاساسول، بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس، مدیریت انرژی امید تابان هور، پالایش نفت لاوان، پتروشیمی تندگویان، و فرابورس ایران به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.

با توجه به شفاف بودن بازار سرمایه، این بازار محل مناسبی برای جذب نقدینگی سرگردان جامعه و کنترل تورم ناشی از هجوم نقدینگی سرگردان در بازار است، و دولت باید از کلیت بازار سرمایه حمایت کند.

اکثر مجامع شرکت‌ها در این بازار امسال سود شناسایی کرده و این نشان می‌دهد کسانی که با دید بلندمدت در بازار سرمایه حضور پیدا می‌کنند در درازمدت سود نصیب‌شان می‌شود. در عین حال نباید از ریسک و نوسان در بازار سرمایه غافل شد.

منبع: فارس

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

3  ×  1  =