بورس به اوج رسید

امروز بیشتر سهم‌ها در بورس و فرابورس ایران با رشد قیمت مواجه شدند؛ به طوری که در مجموع ۴۳۹ سهم افزایش قیمت را تجربه کردند.

شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۴۶۰۴ واحد رشد کرد و توانست برای اولین‌بار در تاریخ بازار سرمایه کانال ۲۹۰ هزار واحدی را پشت سر بگذارد و به رقم ۲۹۰ هزار و ۱۹۸ برسد.

شاخص کل هم‌وزن نیز با ۱۷۵۲ واحد رشد مواجه شد و به رقم ۷۹ هزار و ۲۰۴ واحدی رسید.

فولاد خراسان، پالایش نفت بندرعباس و سایپا نیز هر کدام به ترتیب ۱۸۸، ۹۵ و ۲۱ واحد تاثیر کاهشی روی شاخص‌های بازار داشتند.

گروه محصولات شیمیایی پس از چند روز دوباره توانست به صدر ارزش معاملات برگردد و با جابه‌جایی ۱۸۹ میلیون سهم رقم ۱۶۸ میلیارد تومان را تجربه کند.  

پس از گروه محصولات شیمیایی، گروه فلزات اساسی و خودرو و بانک‌ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

شاخص آزاد شناور پس از ۵۲۹۱ واحد رشد ۳۳۰ هزار و ۷۶ واحدی را تجربه کرد. شاخص بازار اول و دوم نیز هر کدام به ترتیب ۲۸۷۱ و ۱۱ هزار و ۴۹۶ واحد رشد کردند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، گروه مپنا و مخابرات ایران چهار شرکتی بودند که بیشترین تاثیر را روی شاخص‌های بازار داشتند. هر کدام از شرکت‌ها یاد شده ۸۰۱، ۳۸۷، ۲۶۷ و ۲۶۱ واحد تاثیر مثبت روی شاخص‌ بازار سرمایه داشتند.

امروز ۲۸۵ سهم بورسی با رشد قیمت و ۶۵ سهم با افت قیمت روبه رو شدند. تعداد نمادهای مثبت در فرابورس ایران به ۱۵۴ و تعداد نمادهای منفی به ۳۸ رسید.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۴۲۶ میلیارد ریال رسید و حجم معاملات رقم ۳.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت. در فرابورس ایران نیز شاخص کل ۵۵ واحد افزایش یافت و رقم ۳۷۷۰ را پشت سر گذاشت. ارزش معاملات این بازار به رقم ۱۲۵۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۲.۹ میلیارد تومان را تجربه کرد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

42  −    =  39