صنعت بیمه چقدر خسارت کرونائی پرداخت کرد؟

برابر تعهدات پذیرفته شده در صنعت بیمه یک هزار و سیصد و شصت و سه میلیارد تومان خسارت کرونایی در رشته بیمه های درمان تکمیلی به زیاندیدگان پرداخت شد.

به گزارش ریسک نیوز از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی،  غلامرضا سلیمانی از پرداخت  1363 میلیارد تومان بابت خسارت کرونا در بیمه های درمان تکمیلی از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا توسط شرکت های بیمه خبر داد و افزود: خسارت بیمه های تکمیلی مختص بیماری کرونا از ابتدای شیوع بیماری کرونا در اسفند ماه 1398 تا نیمه مهر ماه سال 1400 در مجموع 13،637،091 میلیون ریال در بیمه های درمان تکمیلی بابت بیماری کرونا ارزیابی و پرداخت شد که حدود 6 درصد خسارت پرداختی صنعت بیمه مربوط به رشته درمان است.
رییس کل بیمه مرکزی در خصوص بازه زمانی پرداختی های این خسارات، اظهار داشت: از مجموع خسارت های پرداختی حدود 3 درصد در سال 1398، 50 درصد درسال  1399 و 47 درصد باقیمانده مربوط به سال 1400 است.
وی در ادامه افزود : افزایش سهم هزینه های کرونا در سال جاری می تواند به دلیل ثبت دقیق تر هزینه های این بیماری نیز ارزیابی شود.
دکتر سلیمانی ضمن ابراز خرسندی از پرداخت به موقع هزینه های بیماری کرونا به خسارت دیدگان از سوی شرکت های بیمه، افزود: در بین شرکت های بیمه به ترتیب بیمه دی با 29 درصد، بیمه ایران، دانا و سینا هر یک با 10 درصد و بیمه آسیا با 8 درصد به ترتیب رتبه اول تا سوم بیشترین سهم از پرداخت هزینه های بیماری کرونا را به خود اختصاص داده اند.

شایان ذکر است از مجموع هزینه های یادشده در حدود 32 درصد مربوط به هزینه های بستری ، 18 درصد دارو ، 15 درصد آزمایش، 10 درصد ویزیت و 6 درصد عکسبرداری بوده و در مورد 19 درصد از  مابقی پرداختی ها نوع هزینه مشخص نشده است.

گفتنی است با توجه به این نکته که اکثر بیمارستان ها  و مراکز درمانی در خط مقدم مبارزه با همه گیری بیماری  کرونا در صف مقدم خدمت هموطنان عزیز  قرارگرفته اند و در همین راستا با تاکید بیمه مرکزی، تسهیل گری و کمک به کادر درمان و همچنین تقویت مالی بخش بهداشت، در دستور کار جدی صنعت بیمه قرار گرفته است.

لینک کوتاهلینک کپی شد!
اخبار مرتبط
ارسال نظر

79  −  71  =